Aktuálně

Drobné změny trasy 2018
Jak už jsme avizovali na našem facebooku, kvůli pokračujícím a rozšiřujícím se pracím na sanaci svahu Lysé Hory nad přehradou Šance, musíme letos vést trasu po levém břehu přehrady po hlavní silnici. Odpadne tím pár kilometrů a menší kopec na Jamník. Abychom to kompenzovali, na Smrček pojedeme jinou cestou, přes Čeladnou.
Termín Beskydu 2018
Termín Beskyd tour 2018 je poprvé v historii v červnu a to 30. 6. Nezapomeňte si zapsat do diáře.
Ohlasy letošního Beskydu

První fotky a videa z trasy Beskydu 2017 (více videí na YouTube kanálu)

Přes 200 krásných fotek od jiřího70 na Rajčeti

Pořadatelské fotky ze startu, Kelčova, Pusteven, Kasární, cíle a vyhlášení

Jaroslav Kulhavý vyjíždí 22% Kelčovské sedlo.

Pěkné a zajímavé video z dlouhé trasy z řídítek Pavla Hampla z Vinohradských šlapek, včetně sklonu, rychlosti, tepu, frekvence a výkonu.

Video OndřejeK ze startu, průjezdu Bílou a cíle všech tras.

Album fotek  Vinohradských šlapek

 


Výsledky Beskyd tour 2017

Výsledky letošního beskydu jnaleznete zatím ZDE. 

Děkujeme Vám za účast a věříme, že si letos odnášíte z Beskyd jen pěkné sportovní zážitky. obrázky a video bude brzy na našem webu následovat


PRVNÍ VLNA
Letos jsme, vzhledem k charakteru trasy , přistoupili k zavedení startovního roštu. Prvních padesát závodníků z posledních dvou ročníků z každé trasy bude mít označeno startovní číslo a bude startovat z první vlny. Seznam závodníků ZDE
ÚSEKY SE ZÁKAZEM VJEZDU

Lesní a horský charakter závodu přináší i drobná omezení a komplikace. Části trasy vedou po soukromých pozemcích, kam je vjezd zakázán. Dají se objet, ale pokud byste nutně chtěli své borce doprovázet na každém kilometru, můžete si vyřídit individuální povolenku na lesní správě Ostravice. Nerespektování zákazu v těchto úsecích zde povede k neschválení trasy vlastníkem pozemků pro následující ročník. Mapka úseků

Individuální povolenku lze za poplatek 1000 Kč získat zde: Zástupce lesního správce pro provoz a ekonomiku Ing. Petra Latnerová Tel.: 724523632 E-mail: platnerova@doo.cz 


NOVINKA - TŘETÍ TRASA 53km
53km Beskyd tour. Rozhodli jsme se přidat ještě jednu trasu. V podstatě se to změnou tras nabízelo. Pro ty, kterým šest beskydských kopců na 121km trase už přišlo moc. Za poloviční startovné 200 korun si objedete první tři kopce, Bílý kříž, Konečnou a Kelčovské sedlo. Start bude 45min po startu hlavních tras.
Možnosti ubytování na Bílé
Jsou skvělé! Nejdál 50 metrů od startu a cíle a v cenách od 195 korun za noc. Podrobnosti ZDE.
Upgrade 2017 - Beskyd tour na Bílé 15.7.

Jak už jsme avizovali v 53x11, letos se po mnoha letech dočkáte upgradu Beskyd tour.

Je faktem, že u hotelu Ráztoka bylo pěkné zákoutí na celé zázemí a start z náměstí ve Frenštátu měl své kouzlo. Leč prvních 60 kilometrů mělo své mouchy. Nepříliš kopcovitý profil nedokázal rozdrobit peloton a tak docházelo k pádům a mnozí cyklisté raději Beskyd kvůli tomuto riziku vynechávali. Komplikované bylo rovněž zajištění trasy. Proto jsme vyslyšeli již několikaletou nabídku Ski Bílá a letos se Beskyd tour pojede právě z Bílé. Na přiložené provizorní mapce se můžete s trasou seznámit, v podstatě se moc od původní neliší, ono ani v Beskydech tolik cest není, ale je vidět, že hned po startu se pojede do kopce, ať už to bude na Bílý kříž a pak Konečnou, nebo jej vynecháme a pojede se rovnou na Slovensko. Závod se tak zase po letech stane čistě horským . Délka bude ca 155km s převýšením 3660m a kratší trasa 114 km s převýšením 2 480m.

Náhled letošní trasy - zde.


Fotky z letošního Beskydu
Fotky ze závodu najdete v odkazu fotogalerie.
Jaký byl letošní Beskyd?

Pro ty, kteří jej jeli, je tato otázka poněkud zbytečná, ale ne všichni, kteří by jej chtěli jet, se díky značné termínové kolizi na start postavili, tak nejen pro ně, si letošní Beskyd tour krátce zrekapitulujme.

Charakterizovat jej asi nejvýstižněji bude přívlastek větrný. Silný vítr provázel cyklisty po celé trase, někde vydatně pomohl, jako třeba v nástupu pod vrcholovou prémii Kasárne, ale od Makova z něj byl nepříjemný bočák až protivítr, který už tolik radosti unaveným nohám závodníků nepřinesl.

Závod samotný asi zahájila noční bouřka shozením všeho, co pořadatelský tým v pátek večer v potu tváře postavil.

Po startu se tradičně vytvořila čelní skupina, ze které se ale ještě před Pustevnami oddělilo šest jezdců, mezi kterými byli Pepa Černý, Tomáš Čer, Petr Swaczyna. Po vrcholové prémii, kterou vyhrál Černý, už dolů sjížděl jen ve dvojici se Swaczynou, a tak pokračovali přes všechny další vrcholy a na Kasárnách už na hlavní pole měli náskok 14 minut. Nekompromisním tempem pak vedoucí dvojice pokračovala spolu až do posledních kilometrů, kde se dokázal odpoutat Swaczyna a dojel si pro vítězství. Třetí po hrdinném boji se samotou na trati dojel Tomáš Čer. I hlavní pole se po průjezdu Kasárnami začalo trhat a nejvíc z toho vytěžil Pavel Popiolek, borec kategorie 50+, který si dojel pro čtvrté místo. 

Krátkou trasu vyhrál Antonín Kostiha před Lukáši Matulkou a Tomáškem.

 


Výsledky Beskyd tour 2016
Přinášíme výsledky dnešního závodu, zatím zde. Fotky a další dojmy z dnešního skvělého závodu budou postupně přibývat. Informace najdete i na facebooku Beskydtour.
Konec on-line přihlášek 07.07.2016
On-line přihlašování na webu končí 07.07.2016 v 15.hod. Pak již přihlašování závodníků je jen v místě prezentace v pátek a sobotu 08.-09.7.2016 v hotelu Ráztoka v Trojanovicích. Žádáme všechny závodníky, kteří zaplatili startovné bankovním převodem a nebudou mít před závodem na webu u svého jména označeno, že zaplatili, aby si sebou na prezentaci vzali doklad o provedeném převodu. Děkujeme za pochopení. 
Platba v EUR, PLN

Startovné v hotovosti je možno platit i v EUR a PLN.

Výše startovného je 15EUR nebo 65PLN.

Při platbě v cizí měně si, prosím, připravte přesnou částku.

It is possible to pay start fee in EUR or PLN. The amount is 15EUR or 65PLN. Please prepare accurate amount to pay. Thank you.


přehrada Šance
Jak jsme již avizovali, na přehradě Šance probíhají stavební a sanační práce. Průjezd našeho pelotonu bude regulován a apelujeme na Vás, abyste v zájmu vlastní bezpečnosti respektovali pokynů pořadatelů v oblasti hráze.
Kvalitních asfaltů přibývá...
Kvalitních asfaltů na trase přibývá. Letos si na dlouhé trase užijete sjezd z Pusteven po novém povrchu a i na Knížecí se začíná pracovat, čistí se a připravuje na plánovanou rekonstrukci pod správou obce Trojanovice.
Rezervace ubytování-hotel Ráztoka
Do startu závodu zbývá týden, pro ty, kteří se chtějí ubytovat přímo v cíli závodu v hotelu Ráztoka sdělujeme info od vedení hotelu, že rezervace na víkend budou přijímat do 3.7.2016.
Aktuality z trasy

Letošní Beskyd je za dveřmi a tak přinášíme pár aktualit z přípravy. Trasa bude opět trošku upravená, pojede se přes Ženklavu, kde je ovšem ještě most ve stavbě, průjezd bude výjimečně povolen. Pak na dlouhé trase na hrázi přehrady Šance probíhá stavba, tam budeme důrazně upozorňovat závodníky na auta betonáže, která se na parkovišti u hráze otáčejí. Prosíme všechny závodníky o to, aby si při jízdě kolem přehrady dávali pozor a nedošlo k nehodě.


Fotky
Fotky z pořadatelského vozu a od účastníků a jejich doprovodu najdete ve fotogalerii. NAJDE SE TAM OPRAVDU KAŽDÝ!
Beskyd Tour 2015
Čas letí jako šílený a tak máme za sebou další ročník Beskyd Tour. Letos už dvacátý první. Na docela značně pozměnené trati v úvodní části, což bylo způsobeno opravami silnic. Trasa byla proto o přibližně osm kilomerů kratší, ale pžibyl jeden kopec, slušná stojka, za Kopřivnicí. Nicméně pojďme závodit…v pelotonu se pět kilometrů po startu nic něděje a tak si Tomáš Čer, podle svých slov, jen tak odskočil před balík…přidali se k němu Černý, Nežerka a Buksa. Proti všem tradicím Beskydu bylo rozhodnuto. Černý se jen před prémiemi odskočil od zbylé trojice a stejně tak na Smrčku už definitivně a tak o vítězi bylo rozhodnuto. Druhý dospurtoval Tomáš Čer před Václavem Nežerkou. Dění v následujících skupinách už tak jednoznačné nebylo a závodníci si dosyta vychutnali boj o své místo na výsledkové listině. Letošní ročník se odehrál ve znamení ideálního počasí, dobré nálady a doufáme i spokojeností závodníků i jejich doprovodu. Můžete se proto těšit na příští rok, my se na Vás těšíme již dnes Pořadatelé.
15 000 Kč
Ano, tolik korun je na Beskydu rozdáno mezi vítězi.
Start 9.30 hod.
Start závodu pro obě trasy je stanoven na 9:30hod - náměstí Frenštát pod Radhoštěm !!
Deset dnů do startu

Posledních pár pokojů je volných přímo v cíli Beskyd tour na holelu Ráztoka, tak neváhejte s rezervací.

Pro ty, které Beskyd tour málo unaví máme tip na sobotní večer. Je jím festival Horečkyfest, kde můžete dorazit svá zmučená těla spolu s Xindlem X, Žlutým psem a dalšími.....


Výživové okénko Beskyd Tour

Náš partner a dodavatel sportovní výživy pro závod, ENERVIT, Vám zde nabízí výživový program a spoustu užitečných rad, jak můžete vyladit svůj organismus před Beskyd Tour (ale i jindy:)


Změny trasy Beskyd tour 2015
Avizované miliardy na rekonstrukce silniční sítě jsou tady a samozřejmě uzavírky komplikují i vedení trasy BeskydTour. ZDE je mapka trasy v okresech Frýdek Místek a Nový Jičín, kde z tohoto důvodu musíme změnit trasu závodu. Přibyde tak jeden kopec navíc mezi Kopřivnicí a Lichnovem.

TOMBOLA - Lapierre Audacio 300
Vaše startovní číslo bude slosovatelné a po závodě bude vyhlášena cena tomboly - kolo LAPIERRE Audacio 300, věnované sponzorem závodu, internetovým obchodem MOJEKOLO.CZ, který je zároveň dovozcem značky Lapierre do ČR. Lapierre Audacio 300 je silniční kolo v barvách profesionálního týmu FDJ. Kolo je osazeno sadou Shimano Sora s trojpřevodníkem, zapletenými koly Shimano WH-R501 a komponenty Ritchey
Motivační video z loňského jubilejního ročníku.
Zde si můžete osvěžit vzpomínky na loňský ročník.
PF 2015
Přejeme všem našim cyklistům pohodové vánoce a nejmíň stejně našlapaných kilometrů jako v roce minulém a na shledanou 11. července na startu 21. Beskyd tour
Sestřih videoreportáži 20-ti let Beskyd tour

Zde můžete shlédnout sestřih videoreportáži 20-ti let Beskyd tour. Tak jako závod i video je pro vytrvalce, uvařte si cafe lungo nebo naplňte skleničku vínem a usaďte se, 20let trvá cca 1,43hod.


Výroční dres
Líbí se Vám výroční dres Beskyd Tour, který jste si letos pořídili na závodě? Líbí se i Vaší manželce, synovi a známému? Nabízíme zbývající dresy k prodeji. Cena 500,-Kč. Napište nám o svou velikost na beskydtour@atlas.cz.
Výsledky, fotogalerie
Na letošní výsledky a první fotogalerie se můžete podívat v odkazech "výsledky", "fotogalerie".
Beskyd tour XX.

Jubilejní ročník nejstaršího silničního maratonu v zemích českých a moravských se  přes drobné změny proti tradici nebo možná  i díky nim velmi vydařil. Jako už  několik předchozích let se páteční prezentace odehrávala v divokém lijáku a bouři, což možná bylo příčinou toho, že značný počet připravených startovních čísel pro předem přihlášené zůstal bez majitele. Nicméně sobotní slunečné ráno na náměstí ve Frenštátě přivítalo přes čtyři sta věrných beskyďáků, někteří již oblékli zbrusu nový dres 20 let Beskyd tour získaný spolu se startovním číslem u prezentace.  

Mimořádnou událostí se kromě faktu, že se na startu objevilo šest vítězů Beskyd tour (Konečný, Heinrich, Broniš, Svoboda, Čer, Boudný) stala účast Bonver Dakar Projekt Týmu, ovšem samozřejmě jako doprovodu v ostré dakarské Tatře, kterou pilotoval Filip Škrobánek.

Oproti minulým ročníkům bylo tempo závodu od startu diktováno černými čísly, tedy dlouhou trasou. Našlo se jen pár červených solitérů, kteří vystřelili z balíku již v prvních kilometrech a jen Tomáši Dudkovi se podařilo ubránit pohlcení hlavním polem až do svého cíle na Pustevnách. S malým náskokem před hlavním polem projel jako vítěz prémie na dlouhé trase Pavel Boudný. Po sjezdu z Pusteven začíná ten pravý Beskyd, kdy se jede jen nahoru nebo dolů. Na Kasárnách již byla v čele šestičlenná skupina Boudný, Kouřil, Matula, Čer, Svoboda, Veselý.  Na druhou skupinu, ve které jeli další tři bývalí vítězové Konečný, Heirich a Broniš si postupně získala až desetiminutový náskok. Až pod Smrček se jelo víceméně ve spolupráci, na úpatí jeho stoupání začaly pokusy o rozhodující únik, jejichž obětí se postupně stali Kouřil a Veselý. Těsně před cíl tak dojela čtyřčlenná skupina, ve které se adeptem na výhru díky  svým spurtérským kvalitám jevil Pavel Boudný, což vzápětí vítězným časem 5:30:03 potvrdil. Na druhém místě slaví po dvou letech návrat do Beskyd Jakub Svoboda, třetí dojíždí Tomáš Čer. Loni vítězná Lucka Macíková pro technické potíže odstupuje již v úvodních kilometrech a triumf slaví Daniela Havránková časem 6:55:14.

Co dál? Věříme, že přízeň účastníků nám zústane zachována a doufáme, že se nebudou plošně  rozšiřovat známé potíže s organizací z jiných krajů.  Pak Vás rádi uvidíme na  příštím ročníku Beskyd tour 11. 7. 2015


Tým Bonver Dakar Project na startu
SOUTĚŽTE S TOMÁŠEM VRÁTNÝM A TÝMEM BONVER DAKAR PROJECT!
"Zdravím všechny fanoušky týmu Bonver Dakar Project. V sobotu na startu cyklomaratonu Beskyd tour 2014 bude naše týmová Tatra u toho, stejně tak další členové týmu. Já se této akce bohužel nezúčastním, připravuji se a trénuji na Rallye Dakar 2015 v zahraničí, ale samozřejmě na kole. Proto jsem si pro Vás připravil malou soutěž. První tři, kteří z mojí fotky uhodnou, kde právě jsem, nebo budou svým tipem nejblíže, ode mě obdrží týmové triko a kšiltovku. Stačí napsat na týmový Facebook pod tento příspěvek přesný tip. Takže Vám držím palce a všem, kteří se cyklomaratonu Beskyd tour zúčastní, přeji, aby si letošní ročník užili a úspěšně a bezpečně dorazili do cíle! Zdraví Tomáš Vrátný."

Dres za 100
Pro nedočkavé představujeme zlomek dresu, kdo to nepoznává, jde o rukáv.
Dresy 20 let Beskyd tour

Přemýšleli jsme, jak oslavit skutečnost, že se Beskyd tour dožil dvacítky. A přišlo nám logické poohlédnout se po dávné tradici.....ještě dnes lze vidět cyklisty v dresech Beskyd tour a to je už čtrnáct let od poslední série!! Letos tuto tradici překonáme, u prezentace na Vás čeká silniční dres s tématem 20 let Beskyd tour. Díky přízni sponzorů můžeme překonat tradici vysokého příplatku za dres a nabídnout vám jej za pouhou stokorunu...to se vyplatí..!

Navíc: Každý, kdo při prezentaci bude mít u sebe jakoukoli část historické kolekce oblečení Beskyd tour vyjma ponožek a rukavic (dres, vesta, kalhoty a zimní dres), dostane letošní dres úplně zdarma tedy jen za standardní startovné.


Ubytování na Ráztoce se slevou na pamětní dres.

Stejně jako loni máte vynikající možnost ubytovat se přímo u cíle závodu v hotelu Ráztoka, který má letos nového majitele a je to vidět na kvalitě kuchyně. Proto doporučujeme ubytování se snídaní formou švédského stolu za 600 korun a své naleštěné stroje si můžete vzít na pokoj.

Navíc: Závodníci ubytovaní na Ráztoce dostanou u prezentace pamětní dres rovněž v rámci standardního startovného.


Obnova Libušína
U prezentace budete moci vyjádřit svou spoluúčast příspěvkem na obnovu vyhořelého Libušína.
Prohlášení účastníka závodu.

Vzhledem k současné situaci při pořádání závodů s dotčením silničního provozu po Vás budeme při prezentaci požadovat podepsání "prohlášení účastníka závodu". Prohlášení si zde můžete přečíst, vytisknout a donést k prezentaci.

Děkujeme za pochopení. 


Doprovodná vozidla
Letos budeme vydávat karty pro doprovodná vozidla,
proto žádáme ty, kteří budou chtít doprovázet svého závodníka, aby se hlásili u prezentace. Je třeba uvést RZ auta a jména doprovázených závodníků. 
Historické trasy
V souvislosti s výročím jsme do výsledků doplnili mapky historických tras. Najdete je ve výsledcích let 1994,95, a 96.
Náhradní trasa
Původní trasa letošního Beskydu bude v den závodu téměř neprůjezdná, proto jsme byli nuceni vymyslet náhradu. Je o osm kilometrů delší a snad se Vám bude líbit-mapka zde.
Novinky na trase

Zdravíme Beskyďáky,

mnozí z Vás se již jistě divili, proč i přes průběžnou informační kampaň na 53x11, případně Roadcycling.cz se na našich stránkách neobjevují novinky. Důvodem jsou změny na trase, vynucené množstvím probíhajících prací. A nechtěli jsme mlžit, dokud nebude jasno. Už samotný start bude jiný, sice na náměstí, ale pojede se dolů, neb na výjezdu se staví kruhový objezd. A tak to pokračuje dál hlavně na krátké trase, která se díky změnám prodlouží o téměř 10 km. Tento týden proběhnou poslední jednání s orgány a příští týden bude na webu i aktualizovaná mapa.

Jak jistě víte, silniční maratony to v současné době z různých důvodů nemají lehké, některé pro letošek nebo navždy mizí z kalendáře, ale to bychom Vám v našem jubilejním dvacátém ročníku nemohli udělat. Proto se na Vás těšíme na startu 12. července ve Frenštátě pod Radhoštěm.


Výsledky 2013

Děkujeme všem závodníkům za letošní účast. Vítězům gratulujeme a těšíme se na všechny v jubilejním 20. ročníku.

Letošní skalp celkového vítěze na dlouhé trati získal Tomáš Vokrouhlík, který v posledním kopci (Smrček) drtivým nástupem ujel své 7-členné skupině a se zvyšujícím se náskokem neohroženě zvítězil.

Na krátké 80km trase se pustil do úniku téměř ihned po startu Jaroslav Kocurek, na 50km měl již téměř 4min náskok a do závěrečného stoupání najížděl ještě se 4 minutovým náskokem. Přestože těsně před vrcholem Pusteven byl předjet Adamem Kauerem, který pokračoval na dlouhé trase, vítězství na krátké trase mu již neuniklo.

O druhou horskou prémii na Kasárnách bojovala v úniku dvojice Vokrouhlík, Kauer,z nichž se druhému jmenovanému podařilo získat i druhý vrchařský bonus.

Mezi ženami si na dlouhé trase po technických komplikacích dojela Lucie Macíková. Na krátké trase se stala vítězskou Monika Hrušková.

Závod provázelo téměř ideální počasí, potíže dělal jen poněkud silnější vítr na dlouhé trase.

Výsledky letošního závodu najdete v záložce "výsledky".

Fotografie ze závodu zpracujeme v následujících hodinách.


Servis kol

V pátek před závodem (do 18hod) si můžete nechat doladit svá kola, příp. dokoupit náhradní díly v Cyklosportu Prašivka. (prodejna/servis cca 2km směrem k Frenštátu p.R.). 


Jan Hruška na startu

Na start se letos postaví i Jan Hruška, bývalý elitní silničář, majitel růžového trikotu lídra Giro d´Italia.


Příspěvek postiženým-výbuch plynu
V souvislosti s únorovým neštěstím způsobeným výbuchem plynu v bytovém domě ve Frenštátě pod Radhoštěm jsme se rozhodli věnovat část startovného na charitativní konto. Zároveň budete mít možnost u prezentace vyjádřit svou účast postiženým věnováním finančního daru. O výši vybraného příspěvku Vás budeme na webu informovat. 
TOMBOLA silnička SCOTT!

Prodejna Bicykly v Ostravě na Nádražní třídě věnuje do tomboly závodu tuto silničku SCOTT.

 

 


Připravujeme trasu
Beskyd tour 2013 klepe na dveře, část trasy je již označena, po kontrole stavu silnic po dlouhé zimě konstatujeme, že silničáři již to nejhorší stačili spravit. Proto neváhejte s přihláškou na 19. ročník Beskyd tour a užijte si neopakovatelnou atmosféru jediného opravdu horského maratonu,sponzoři a celý štáb závodu se těší na Vaši účast.
Ubytování přímo v cíli !

Cyklisté, beskyďáci.

za tři týdny odstartuje 19. ročník Beskyd tour, buďte při tom! Letos můžete být při tom doslova, nový provozovatel hotelu Ráztoka(www.raztoka.cz), který je, jak víte, přímo u cíle, nabízí ubytování za 400 korun na noc včetně snídaně.              


Už jen 1 měsíc do startu !

Už máme jen měsíc do startu 19. ročníku silničního Beskyd tour.

Máme pro Vás dobrou zprávu, „Knížecí  cesta" je pro tento rok zachráněna. Přesto, že je již léta v havarijním stavu, úřady nám ji ještě pro letošek povolili užít. Ale pozor! ŽÁDNÁ doprovodná vozidla nesmí na Knížecí cestu. Letos to musejí všichni akceptovat!

Další novinka, už jsme taky na Facebooku. Budete-li chtít, pochlubte se kamarádům.

Ještě máte 10 dní na rezervaci levného ubytování přímo v cíli! - Hotel Ráztoka.

Těšíme se na Vás, pořadatelé


Beskyd tour 2013: 13.07.2013

A již se můžete těšit na další ročník, který se bude konat v sobotu 13. 7. 2013 opět na Ráztoce. Doufejme, že se nám do té doby nerozpadne Knížecí cesta na Pustevny,  a že se budeme moci zase všichni sejít na startu ve Frenštátě pod Radhoštěm.


První cyklista na handbiku
Poprvé v historii Beskyd tour se na start postavil handicapovaný cyklista na handbiku a absolvoval 80 km trasu. Šlo o Radima Lišku, který zná Beskyda ještě když se jezdil v Rožnově, pak jej bohužel potkala nehoda, ale cyklistice zůstal věrný. Ujet i krátkou trasu rukama je podle nás výkon, který zaslouží obdiv.
Beskyd tour 2012

Letošní závod je minulostí. Na start se postavily více než čtyři stovky závodníků. Ne všem se na náročné trati podařilo dojet až do cíle, zvláště na dlouhé trase v sedmé hodině závodu doposud krásné a ideální počasí vystřídala průtrž mračen.

Závod sám proběhl v režii zprvu jedenáctičlenné skupiny, která se po Kasárnách ztenčila na osmičlennou, ve které již na obou prémiích o sobě dával výrazně vědět Pavel Boudný. Ani Smrček, poslední roky tradiční místo lámání chleba skupinu neroztrhal, a tak po mnoha a mnoha letech, ne-li vůbec poprvé, dojela do cíle tak velká skupina a rozhodovalo se na pásce, kde podle očekávání nejvíce výbušnosti ve spurtu předvedl Pavel Boudný, před Bucháčkem a Dvorským. Vítěz posledních dvou ročníků, Jakub Svoboda dojel v této skupině na šestém místě.

Mezi ženami si pro vítězství dojela Lenka Sýkorová.

Všem ostatním závodníkům děkujeme za účast a věříme, že jsme Vám připravili kvalitní závod a zpestřili tak Vaši cyklistickou sezonu. Těšíme se na Vás i v příštím roce opět na startu ve Frenštátě.


Fotky ze závodu

Přinášíme fotky pořadatelů - zde.


První fotky

První fotky ze závodu od doprovodu závodníků na dlouhé trase - od Vinohradské šlapky s nickem Žíža: http://ziza69.rajce.idnes.cz/2012_07_14_Beskyd_tour/

Připravujeme fotoreportáž z celé trasy pořízené ze stanovišť a pořadatelských vozidel.


Výsledky

Neoficiální výsledky dnešního závodu najdete na timechip.cz.


TOMBOLA pro všechny startující

Vyhlašujeme tombolu o voucher na obutí Vašeho vozidla poskytnutý společností CONTINENTAL. Tento voucher bude realizován prostřednictvím sítě pneuservisů BEST DRIVE. Vyhlášení tomboly bude v sobotu v 16.30hod. Tombola je pro všechny startující, tak po závodě nespěchejte domů! 


Stav příprav závodu.

Trasa závodu je připravena, označena. Pozitivní zprávou pro všechny závodníky je, že přibylo úseků s krásným novým asfaltem. Jedním z nich je v posledních letech obávaný sjezd ze Smrčku (dlouhá trasa).


Silniční Beskyd tour již za tři týdny.

Trasa zůstává tradiční, jen se už definitivně vynechává Příbor, kvůli křižování nového přivaděče. Volání po rozdělení startů bychom rádi vyslyšeli, ale všichni asi víme, že není úplnou samozřejmostí mít závody tohoto druhu zabezpečeny  policejním doprovodem. Při rozdělení startů by doprovody musely být dva, ...kterou z tras o něj připravit.., a to, jak asi každý pochopí, je nereálné.

 

V cíli na závodníky čeká tradiční pasta a letos partner závodu Plzeňský Prazdroj přiveze svou Road Birrel Show, tak se před dojezdem závodníků jejich doprovod může pobavit na jeho atrakcích, které mají taky sportovní charakter.


Zdravíme cyklisty silničáře.
Letošní rok není  silničním závodům zrovna příznivě nakloněn, všichni zasvěcení vědí o potížích pořadatelů se schvalováním jejich tras, ale přesto se v Beskydech budeme maximálně snažit, abyste na Beskyd tour dostali servis, na jaký jste za ta dlouhá léta jeho konání zvyklí.
Beskyd tour 2012 - termín

Termín letošního Beskyd tour: sobota 14.07.2012

Další informace budou postupně přicházet.

 

 

 

 

 

 


Fotografie
Fotky z letošního ročníku jsou zařazeny v odkazu FOTOGALERIE.
Vítěz opět Svoboda !

Na startu skoro pětistovka jezdců, ideální počasí. Hned po startu hlavní skupina rozjela pekelné tempo a roztrhala peloton na tři větší skupiny. Na dvacátém kilometru už mezi nimi byly minutové rozdíly. Z čelní skupiny občas vybublal pokus o únik, ale nikdy neměl dlouhého trvání, než se utvořila osmičlenná skupina, která dojela pod kopec na Ráztoku. Hned na prvním kilometru se začala rozpadat a do čela šel Jaroslav Marek a za ním Tomáš Vokrouhlík. Vedení udržel až na vrchol, kde pro něj závod končil a stal se tak vítězem krátké trasy. Čelo dlouhé trasy se po sjezdu do Bečev sjelo opět do šestičlenné skupiny ve které se stále neobjevoval loňský vítěz Jakub Svoboda. Na Soláni měla skupina tříminutový náskok před hlavním balíkem. Ve stoupání na Kasárna začal její náskok mizet a na druhé prémii už jej měla pouze minutový a ve stoupání na Bumbálku se situace zcela změnila. Čelo tvoří nová osmička, ve které už nechybí Svoboda, Vokrouhlík, Novák, Swaczyna. V úvodu stoupání na poslední velký kopec, Smrček se pokouší útočit Záruba, ale brzy je dojet a před vrcholem drtivě nastupuje Svoboda a nahoře má několikavteřinový náskok. Zdá se, že jde o rozhodný moment závodu, ale ještě zbývá skoro patnáct kilometrů, ale Svoboda si již nenechá vyrazit trumfy z rukou a podruhé vítězí na nejtěžším českém maratonu a nebýt vynucené změny trasy, asi by utvořil i nový traťový rekord.

Přes obtíže v přípravě se letošní ročník nadmíru vydařil a za všechny pořadatele bychom chtěli všem účastníkům poděkovat za to, že si přijeli zazávodit a těšíme se na Vás opět příští rok, s největší pravděpodobností na nové trase.


Výsledky 2011
Výsledky letošního ročníku Beskyd tour najdete v odkazu VÝSLEDKY.
Nabidka výrobků EQUINOX.
V cíli budete mít možnost seznámit se s s cyklistickým materiálem značky EQUINOX. Budete mít možnost shlédnout prezentaci a zakoupit si špičková karbonová kola EQUINOX. Za EQUINOX Vám odpovi všechny Vaše dotazy David Maňdák-bicykly.cz.
Uzávěrka webových přihlášek

Ukončení webových přihlášek je ve čtvrtek 14.07.2011 ve 14.00hod-po této době se již přes web nepřihlašujte! Později se můžete k závodu přihlásit v mistě prezentace (hotel Ráztoka v Trojanovicích) buď v pátek 15.7. v době 16-20hod nebo v sobotu 16.7. v době od 7-8.15hod..

Zjistíte-li, že přesto, že jste startovné již zaplatili a na webu není toto u Vašeho jména označeno, vezměte s sebou k prezentaci doklad o provedené úhradě.

 


K dotazům na rozdělení startů jednotlivých tras.

Vzhledem k sílícím požadavkům na rozdělení startů jednotlivých tras závodu prosím přijměte toto vysvětlení.

Jsme si vědomi toho, že by bylo ideálnější startovat s aspoň půlhodinovým rozdílem, ale na současné podobě trasy by to bylo těžko průchodné hlavně z důvodu organizace dopravy ze strany Policie ČR, kde jsme po nesmírně složitých jednáních a za podmínek sníženého rozpočtu dopravních složek dosáhli oproti loňskému roku posílení hlídek pouze na stávající trasu. Změna na poslední chvíli není technicky možná z důvodu zákonných termínů při schvalovacích procesech na úřadech. Každý metr trasy je schválen všemi dotčenými složkami státní správy a vlastníky a vzhledem k poměrně frekventované první části trasy je i do detailu řešena regulace dopravy.
Prosíme proto, abyste letos ještě závod akceptovali v této podobě a pro příští rok nejspíše dojde k zásadnějším změnám v trase i organizaci závodu.


Ubytování - hotel Ráztoka - AKČNÍ CENA
Hotel Ráztoka v Trojanovicích (místo cíle závodu) závodníkům nabízí ubytování za akční cenu - 600,- Kč/osoba/noc. Cena je včetně snídaně.
Trasa zajištěna
Do startu siničního závodu zbývají tři týdny a všem silničářům chceme tímto zvěstovat, že po neskutečně složitých jednáních je celá trasa připravena a zajištěna. V celé šestnáctileté historii beskydu nebylo na trase tolik omezení, objížděk a organizačních potíží jako letos. Udělali jsme maximum možného, aby se závod mohl odjet a zachoval si svou sportovní hodnotu a tak se už jen zbývá těšit na příznivé počasí a dobře naladit formu.
Změna trasy-uzavírka v Příboře
Vzhledem k uzavírce na Štramberské ulici v Příboře je trasa letos vedena z Hájova na Větřkovice a přes Kopřivnici na původní trasu do Závišic. Viz mapka závodu.
Zdravíme silničáře !
Zdravíme všechny silničáře na Beskydu. Letošní závod proběhne na stejné trase jako poslední roky, ale již připravujeme z gruntu novou podobu pro rok 2012. Přestože stávající trasa je asi nejoptimálnější, nejzajímavější a nejcyklističtější z těch, které Beskyd kdy měl, chce to jisté oživení. Ty nejtypičtější pasáže jako  například Pustevny nebo Kasárna budeme určitě chtít zachovat, ale taky věříme, že Beskydy dokážou nabídnout   i další zajímavá místa. Narůstajícím problémem je snižující se kvalita povrchů silnic, ale s tím asi žádný pořadatel nic podstatného neudělá.

Těšíme se tedy na Vás 16. 7. na hotelu Roztoka a přejeme Vám během těch několika  zbývajících týdnů kvalitní trénink


Reportáž z RoadCycling.cz
Přinášíme fotoreportáž z RoadCycling.cz.
Aktuální výsledky
Výsledky sobotního žhavého závodu, včetně simulace průběhu závodu, najdete na stránkách výsledkového servisu firmy Acuratic. Další informace budou následovat v nejbližších hodinách.
Fotky
Fotky z letošního ročníku neleznete v odkazu FOTOGALERIE.
Pravidla pro doprovodná vozidla

Na trase jsou dva úseky s vyloučením motorových vozidel. Je nutno využít objízdné trasy:

1. úsek Ráztoka-Pustevny - s objížďkou přes Rožnov a napojení na trasu v Hutisku-Solanci

2. úsek Staré Hamry-Ostravice po pravém břehu přehrady Šance. Tento úsek se objíždí po levém břehu přehrady po silnici I. třídy.


Uzávěrka soutěže
kdo s námi soutěžil o startovné, může se tady podívat, jak se mu vedlo(panorama). Jen pro upřesnění, masiv Ondřejníku a Skalky jsme na webu kvůli designu poněkud posunuli vlevo, ale jeho specifícký tvar Vám byl všem jasný. Největší problém byl Čertův mlýn, který se stal pohřebištěm nadějí na Beskyd zadarmo.
Občerstvovna Soláň
Tak už to máte za pár. A máme pro Vás jednu příjemnou zprávu. Na Soláni zřizujeme malou občerstvovačku s nápoji a možná nějakým melounem. Ať se Vám na Kasárna jede lehčeji.
Převratná novinka na krátké trase!
Letošní Beskyd tour bude měřit mladá progresivní firma Acuratic, která umožňuje on line prezentaci sledování startovního pole a doma si budete moci po zadání svého čísla projíždět závod znova a znova a sledovat, jak vám soupeři ujížděli a kde jste to naopak nakopli. S tím souvisí avizovaná změna. Už dluho se nám nelíbil dojezd do cíle z Pusteven přes přeplněný Rožnov mezi spoustou aut a ani po cyklistické stránce už dojezd nebyl nijak zajímavý. Proto krátká trasa se stane ještě kratší a cíl bude na Pustevnách !
Cena pro absolutního vrchaře
Kdo je nejlepší vrchař? Je to ten, který dojede na čele pelotonu, nebo ten který vyjede kopec nejrychleji? Většinou je to asi ten stejný člověk, ale pokud tomu tak letos nebude, má šanci na pěknou cenu i rychlík z prostředku balíku. Úsek Ráztoka-Pustevny a úsek Podťaté-Kasárna budou měřené a každý si ve výsledcích najde svůj čas a ti nejrychlejší navíc dostanou pěknou cenu.
Soutěž 20x startovné zdarma

Jak jste si jistě všimli, hlavička webu znázorňuje siluetu Beskyd. Zkuste si otestovat svou znalost Beskyd i všímavost a můžete jet beskyda zadarmo. Více zde.


Vylaďte si svůj závod !

Už jste absolvovali některý z ročníků Beskyd Tour?

Vyhovuje Vám současné rozmístění bufetů? Napište nám, kde byste chtěli mít umístěny bufety.

Vaše návrhy očekáváme na beskydtour@atlas.cz.


Vytrvalým silničářům i tvrdým bikerům zdar !
 Hotel Duo jako partner Kelly's Beskyd tour 2010 si Vám dovoluje nabídnout jedinečnou možnost jak se kvalitně připravit na závody, užít si dovolenou a ještě ušetřit !

Ujedete potřebné kilometry na trase Beskyd tour, a pak využijete wellness pro dokonalou regeneraci. Náš hotel se postará o Vaše partnery a děti, zatímco Vy budete polykat tréninkové kilometry.

AKCE: Pouze pro účastníky Kelly´s Beskyd tour 2010 celková masáž k pobytu ZDARMA!

Využijte také možností zkrácených pobytů v termínech od 27.6.-24.7.2010!

Sledujte naši novou sekci LAST MINUTE na úvodní stránce Hotel Duo a snadno zjistíte počet volných pokojů na následujících 14 dnů.

Nezmeškejte naše výhodné nabídky posledních volných pokojů a rezervujte si Vaši dovolenou nebo prázdniny co nejdříve!

Kontaktujte naši recepci: recepce@hotel-duo.cz, telefon 571 645 115, mobil 737 211 117 a dohodněte vše potřebné.

Prozkoumejte naši stránku facebook. Zapojte se do diskuze a napište nám, jak jste si užili váš pobyt, co vás potěšilo nebo na čem máme zapracovat. Sdílejte vaše fotky, videa, postřehy, rady a tipy.

Dejte vědět vašim známým, kde jste byli nebo kam se chystáte. Těšíme se na vaše názory.

Váš tým Hotelu Duo.


Termín letošního Kelly´s Beskyd tour : sobota 17.07.2010

Kelly´s Beskyd Tour - součást Cykloservis Prestige Road maratonec roku 2010

Již je spuštěno přihlašování na maraton přes tento web - můžete se přihlašovat.


Videoreportáž z loňského ročníku - pozvánka na ročník 2010:

Přinášíme videoreportáž z loňského ročníku - video.